Spektri i shėrbimeve:

Si specialist pėr psikiatri dhe psikoterapi mbulojė njė lami tė rėndėsishme tė mjekėsisė :
shėndeti mental.

 Unė jam i kualifikuar pėr mjekimin e gjithė spektrit tė ērregullimeve psiēike. Sėmundjet tipike qė i mjekojė unė janė:

 • depresioni, sindroma i lodhjes apo rraskapitjes
 • ngarkesat akute, ērregullimi i adaptimit, stresi apo ērregullimi pastraumatik
 • ērregullimi bipolar apo maniako/depresiv
 • Ērregullimi i frikės
 • Ērregullimi obsesiv/kompulsiv
 • Ērregullimi psikotik,Skizofrenia, deluzionet 
 • Narkomania
 • Demenca ose sindroma psiko/organike dhe psikozat me origjinė organike
 • Ērregullimet e personalitetit

Si formė psikoterapie aplikojė terapinė suportive dhe hipnozėn sipas Milton Eriksonit. Pėr shkak tė kapaciteteve ekzistuese ofrojė me shumė  termine pėr mjekim  psikiatrik. Pėr termine tė  psikoterapisė nė kuptimin e ngushtė duhet pritur gjatė , pėr kėtė i rekrutojė me se miri pacientėt qė i mjekojė psikiatrish.

Terapitė  qė i aplikojė janė si  vijojnė:

 • Caktimi i diagnozės dhe mjekimi psiko/farmakologjikė i tė gjitha sėmundjeve psikiatrike    
 • Terapia ambulatore suportive
 • Trajnimi autogjen
 • Relaksimi muskulor sipas Jakobson
 • Hipnoza
 • Trajtimi bazik i Narkomanisė
 • Kėshillimi nė krizat profesionale, jetėsore apo tek diskriminimi nė vend tė punės.